Depilacja laserowa – jak działa i dla kogo będzie najlepsza?

Body Care. Underarm Laser Hair Removal. Beautician Removing Hair Of Young Woman's Armpit. Laser Epilation Treatment In Cosmetic Beauty Clinic.

Usuwanie niechcianych włosków na stałe jest możliwe. Aby uzyskać taki efekt, warto zdecydować się na zabieg depilacji laserowej. Na czym dokładnie polega depilacja laserem? W jakiej sytuacji warto się na nią zdecydować?

Zasada działania depilacji laserowej

Depilacja jest zabiegiem przeznaczonym do usuwania włosków. Można prowadzić ja różnymi technikami, między innymi jako depilacja laserowa.

W trakcie zabiegu depilacji laserowej dochodzi do usuwania niechcianego owłosienia z użyciem światła laserowego. Jego skoncentrowana wiązka powoduje zniszczenie włoska i jego mieszka włosowego, dlatego też nie dochodzi wtedy już do jego ponownego odrostu.

Współczesna depilacja laserem, która prowadzona jest z użyciem nowoczesnych metod, jest również bardzo efektywna i jednocześnie nie powoduje ona wysokiego ryzyka pojawienia się skutków ubocznych.

Gdzie można skorzystać z depilacji laserem?

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który prowadzony jest w różnych gabinetach i klinikach zajmujących się medycyną estetyczną.

Prowadzi ją również klinika Slow Age Rzeszów, gdzie klienci mogą skorzystać z nowoczesnego zabiegu na bazie innowacyjnych urządzeń diodowych Lightsheer oraz Primelase.

Jak odbywa się zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który odbywa się w formie sesji w gabinecie lub klinice, podczas której specjalista używa urządzenia laserowego do usunięcia znajdujących się na ciele lub twarzy włosków.

Czas trwania sesji jest zależny od obszaru, który poddawany jest zabiegowi. Zwykle trwa ona od około 15 minut przy małych obszarach jak pachy, do nawet ponad godziny w przypadku depilacji nóg.

Depilacja laserem jest zabiegiem, który powinien być wykonany kilkukrotnie. Jest to wymagane dla uzyskania maksymalnej skuteczności, ponieważ laser oddziałuje jedynie na włoski rosnące, natomiast nie na te w fazie uśpienia i fazie przejściowej.

Zazwyczaj zaleca się wykonanie depilacji laserowej od 3 do 6 razy. Zabiegi prowadzone są wtedy w odstępach wynoszących od około 4 do 8 tygodni zależnie od indywidualnych predyspozycji klienta.

Więcej informacji dotyczących zabiegu depilacji laserowej można znaleźć na stronie: https://slowage.pl/oferta/laseroterapia/depilacja-laserowa.

Kiedy warto zdecydować się na depilację laserem?

Technika depilacji laserowej jest obecnie jedną z najczęściej wybieranych w celu usunięcia niechcianego owłosienia w gabinetach i klinikach. To zabieg o wielu zaletach, który skierowany jest zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn.

Depilacja laserowa polecana jest dla każdego, kto chciałby cieszyć się z idealnie gładkiej skóry bez wysiłku. Depilacja pozwala na trwałe usunięcie włosków i nie wymaga regularnego powtarzania po zakończeniu serii zabiegowej. Efekty widoczne są wtedy przez wiele lat, a u niektórych osób są trwałe i nie wymagają ponownych serii przypominających.

Dzięki depilacji laserowej można zapomnieć o regularnym goleniu, woskowaniu albo depilowaniu włosków depilatorem mechanicznym, a także zredukować ryzyko pojawiania się nieprzyjemnych podrażnień po każdym zabiegu.

Na uwagę zasługuje też bardzo szerokie zastosowanie zabiegu, ponieważ można wykonać go na praktycznie każdej partii ciała, na przykład w celu usunięcia włosków z nóg, pach, okolic bikini czy brzucha albo pleców.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


29 + = 33