Korzyści płynące z psychoterapii online

Jeśli zastanawiasz się nad psychoterapią online, być może zastanawiasz się również, o co w tym wszystkim chodzi. Psychoterapia online to rodzaj terapii prowadzonej przez Internet za pomocą wideokonferencji, czatu lub poczty e-mail. Może to być wygodny i skuteczny sposób na uzyskanie potrzebnej pomocy, bez konieczności podróżowania w celu osobistej wizyty u terapeuty.

Psychoterapia online może pomóc w wielu różnych problemach, takich jak zaburzenia lękowe, depresja, zespół stresu pourazowego (PTSD), zaburzenia odżywiania i uzależnienia. Terapię prowadzi przeszkolony profesjonalista, który posiada doktorat z psychologii klinicznej lub psychiatrii.

psychoterapii online terapeuta pomaga ci przejść przez interaktywny proces, który obejmuje omawianie twoich uczuć, słuchanie tego, co masz na myśli, pomaganie w opracowaniu strategii radzenia sobie z problemami, zapewnianie wsparcia w razie potrzeby i pomoc w opracowaniu planu radzenia sobie ze stresorami w twoim życiu.

Korzyści płynące z psychoterapii online obejmują:

Psychoterapia online jest tak samo skuteczna jak terapia twarzą w twarz, a w niektórych przypadkach może być bardziej skuteczna, ponieważ jest mniej rozpraszaczy. Możesz uzyskać dostęp do terapii z domu lub pracy, dzięki czemu pasuje do Twojego harmonogramu. Ponadto, ponieważ nie musisz podróżować, psychoterapia online pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Psychoterapia online może być dobrym wyborem, jeśli masz zaburzenia lękowe, depresję lub PTSD. Jest również idealny w przypadku zaburzeń odżywiania i problemów związanych z nadużywaniem substancji, ponieważ zwykle wymagają częstych sesji, które najlepiej przeprowadzać online. Jeśli twoje problemy nie mieszczą się w żadnej z tych kategorii, psychoterapia online nadal jest opcją.

Psychoterapia online ma kilka zalet w porównaniu z tradycyjną terapią. Po pierwsze, pozwala na większą kontrolę nad procesem. Zamiast nie mieć pewności na temat tego, co robi twój terapeuta, możesz dokładnie zobaczyć, co się dzieje i uczestniczyć w sesji. Możesz zadawać pytania, wyrażać swoje przemyślenia na temat tego, co się z Tobą dzieje, omawiać sposoby rozwiązywania problemów i opracowywać strategie przezwyciężania stresorów.

Po drugie, psychoterapia online pozwala na budowanie relacji z terapeutą, która jest tak silna i korzystna, jak ta, która byłaby budowana z biegiem czasu podczas tradycyjnych sesji terapeutycznych. Komunikacja jest dwukierunkowa, a nie jednokierunkowa, dzięki czemu możesz komunikować swoje uczucia, a także słuchać tego, co ma do powiedzenia Twój terapeuta.

Po trzecie, psychoterapia online pozwala na budowanie silnej więzi ze społecznością osób korzystających z tej samej usługi, jeśli zdecydujesz się na terapię grupową. Wszyscy będziecie wspólnie pracować nad wspólnymi celami i nawiązywać przyjaźnie. Wspólne doświadczenie tworzy motywację, wsparcie i odpowiedzialność, które mogą mieć wpływ na poprawę.

Psychoterapia online jest idealna dla każdego, kto potrzebuje pomocy w radzeniu sobie ze stresorami, zaburzeniami lękowymi, depresją, zespołem stresu pourazowego lub zaburzeniami odżywiania. Jest to również opcja, jeśli masz problemy z uzależnieniem lub szukasz pomocy w innym rodzaju problemów ze zdrowiem psychicznym. Psychoterapia online to dobry wybór, ponieważ jest wygodna i niedroga. Nie musisz nigdzie wyjeżdżać, co ułatwia osobom, które często podróżują do pracy lub nie mieszkają blisko gabinetu terapeuty. Jest również znacznie tańsza niż tradycyjne sesje terapeutyczne, które odbywają się na miejscu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


6 + 4 =