Trening dla zabieganych – czym jest EMS, czyli elektrostymulacja mięśniowa?

Nie masz czasu na ćwiczenia na siłowni lub w klubie fitness? Sprawdź trening EMS. Wystarczy tylko 30 minut raz w tygodniu!

Treningi EMS, czyli Electrical Muscle Stimulation wykorzystują elektrostymulację mięśni w celu ich dodatkowej aktywizacji, aby dzięki temu uzyskać jeszcze lepsze rezultaty. Elektrostymulacja jest używana w fizjoterapii i w sporcie już od wielu lat – teraz jest jeszcze łatwiej dostępna. Także w Polsce działają kluby, które wykorzystują specjalistyczny sprzęt do tego typu treningów. Zainteresowanym ofertami jak trening EMS Kraków także daje możliwość skorzystania z tego typu usług.

Na czym polegają treningi EMS?

Electrical Muscle Stimulation, czyli elektrostymulacja mięśni to metoda treningowa wykorzystująca specjalistyczny sprzęt oraz kombinezony wyposażone w elektrody, które doprowadzają do mięśni impulsy elektryczne.

Sprzęt stosowany do treningów EMS daje szerokie możliwości personalizacji programów, dzięki czemu można dopasować intensywność i częstotliwość impulsów do konkretnych celów. To przekłada się również na jego większą efektywność.

Treningi EMS w Krakowie oraz w innych miastach są prowadzone jako treningi personalne. Oznacza to, że odbywają się wraz z trenerem, który indywidualnie przygotowuje program treningowy dla swojego klienta na podstawie jego oczekiwań oraz możliwości. Dzięki temu treningi te motywują również do dążenia do jeszcze lepszych efektów.

Kiedy warto zapisać się na trening EMS?

Zainteresowanie treningami EMS jest obecnie bardzo duże. Na skorzystanie z tego typu ćwiczeń decydują się osoby, które chcą uzyskać jeszcze lepsze wyniki, lecz nie mają też dużo czasu na chodzenie na siłownię lub do klubu fitness.

Co ważne, treningi te mogą być wykorzystywane zarówno przez osoby początkujące, które dopiero zaczynają korzystać z aktywność fizycznej, ponieważ przez długi czas jej unikały lub nie miały na nią czasu, jak i przez bardziej doświadczonych sportowców.

Efekty, jakie można uzyskać z treningiem EMS:

  • szybsze spalanie tkanki tłuszczowe
  • redukcja obwodów
  • wymodelowanie figury
  • zmniejszenie cellulitu i wiotkości skóry
  • lepsza definicja mięśni
  • budowa masy mięśniowej
  • redukcja bólów mięśni i stawów
  • lepsza kondycja

Profesjonalny trening EMS Kraków – razem z dobrym klubem można uzyskać powyższe rezultaty pod okiem doświadczonych trenerów personalnych.

Trening EMS – krok po kroku

Aby rozpocząć swoje treningi elektrostymulacji mięśniowej, konieczne jest wybranie dobrego klubu. W sektorze trening EMS Kraków na zainteresowanych czeka szeroka gama ofert, z którymi można zapoznać się już teraz online.

Pierwszym etapem jest wzięcie udziału w konsultacji z trenerem personalnym. Przeprowadza on wywiad i pomiary ciała, aby następnie przygotować dla klienta indywidualny trening odpowiadający jego oczekiwaniom.

Następnie osoba trenująca zakłada specjalny kombinezon, który jest podłączony do urządzenia do treningu EMS. Znajdujące się w nim elektrody doprowadzają impulsy do tkanki mięśniowej w rytm wykonywanych ćwiczeń.

Cały czas treningu to zazwyczaj około 30 minut – efektywność treningów EMS odpowiada nawet około 90 minutom spędzonym na zwykłych ćwiczeniach fizycznych!

Ile kosztują treningi EMS?

Głównym minusem treningów EMS jest ich wyższy koszt w porównaniu ze standardowymi treningami, na przykład karnetem na siłownię albo do klubu fitness.

Za jeden zabieg trzeba będzie zapłacić zwykle od około 80 do 150 złotych, natomiast dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się dwa treningi tygodniowe. Wobec tego za cztery treningi należy zapłacić około 800-1000 złotych miesięcznie.

Dokładne cenniki związane z treningami EMS można znaleźć na stronach internetowych klubów.

2 Komentarze

  1. Powiedziałam mojemu chłopakowi, żeby zaczął się zdrowiej odżywiać i ćwiczyć, na co on że to nie ma sensu bo wszystko jest niezdrowe na tym świecie – kazde jedzenie, powietrze i wszyscy i tak umrzemy na raka. Co o tym sądzicie? Jakie argumenty przedstawić i jak go zmotywować?

  2. Trudna sprawa – zaproponuj mu może trening EMS, trwa tylko 20 minut a daje efekty jak 2h na siłowni. Dodatkowo impulsy docierają do mięśni głębokich a te odpowiadająca za stabilizację. Fajna sprawa dla osób, które mają problemy z kręgosłupem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


+ 2 = 3