Prywatnie do lekarza – kiedy warto i ile kosztuje wizyta?

Smiling female doctor with lab coat in her office holding a clipboard with medical records, she is looking at camera

Chcesz skorzystać z porady lekarskiej? Teraz coraz więcej osób decyduje się na prywatne konsultacje medyczne. Kiedy warto zapisać się do lekarza prywatnie? Jakie są obecne ceny wizyt u lekarzy?

Prywatny lekarz – kiedy może pomóc?

Wiele osób, które regularnie opłacają składki na ubezpieczenie zdrowotne, nie korzysta z publicznej opieki zdrowotnej. Przyczyną jest w tym przypadku najczęściej długi czas oczekiwania na wizytę oraz niska jakość usług lub braki w koszyku świadczeń medycznych.

W takiej sytuacji rozwiązaniem staje się prywatna wizyta lekarska, która nie dość, że może odbyć się szybciej, to jeszcze dodatkowo może obejmować rozbudowaną diagnostykę oraz pozwalać na skorzystanie z szerokiej gamy nowoczesnych metod leczenia.

Właśnie dlatego prywatna pomoc lekarska bardzo często wybierana jest wtedy, gdy liczy się czas, a także ważne jest uzyskanie kompleksowej, fachowej pomocy, gdy korzystanie z lekarzy na NFZ nie przyniosło oczekiwanych skutków.

Jacy lekarze przyjmują prywatnie?

Obecnie z prywatnych wizyt można skorzystać w przypadku praktycznie każdej specjalności lekarskiej.

Bardzo często pacjenci decydują się na konsultacje prywatne ze specjalistami jak:

  • endokrynologia
  • kardiologia
  • urologia
  • neurologia
  • laryngologia
  • diabetologia
  • ginekologia
  • ortopedia

Oczywiście, jest to jedynie wycinek dostępnych usług medycznych w prywatnych gabinetach, ponieważ można również dostać się do innych specjalistów, gdy pojawia się taka konieczność.

U wielu specjalistów czas oczekiwania na prywatną wizytę jest znacznie krótszy niż w przypadku wizyt na NFZ. Różnice mogą sięgać kilku miesięcy, a nawet ponad roku w niektórych placówkach medycznych!

Ile kosztuje prywatna wizyta u lekarza?

Ceny wizyt lekarskich w prywatnych gabinetach są zróżnicowane, dlatego też dużo będzie zależało w tym przypadku od tego, jaki lekarz zostanie wybrany, gdzie on przyjmuje, co wchodzi w skład konsultacji medycznej.

Obecnie najczęściej za wizytę prywatną trzeba będzie zapłacić od około 100 złotych do 250 złotych.

Wyższe ceny usług medycznych tego typu dotyczą głównie lekarzy o większym doświadczeniu, pracujących w dużych miastach. Z kolei w mniejszych miejscowościach można skorzystać z pomocy prywatnego lekarza w niższej cenie.

Pakiet terapeutyczny w prywatnej klinice – co to jest?

Warto też wskazać, że obecnie wiele prywatnych klinik oferuje też klientom specjalne rodzaje pakietów terapeutycznych. Ma je w ofercie także instytutboczarska.pl.

Polegają one na wykupieniu całego pakietu usług, który obejmuje konsultacje lekarskie oraz z innymi specjalistami, na przykład dietetykiem, fizjoterapeutą, a także badania diagnostyczne i terapie. Dodatkowo można też poszerzyć pakiet o dodatkowe usługi.

Pakiety te skierowane są do osób z różnymi dolegliwościami oraz mogą być wykorzystane w celach profilaktycznych. Dotyczą one między innymi cukrzycy, chorób serca i układu krążenia, udarów mózgu, choroby Parkinsona, bólów kręgosłupa.

Cena tego typu pakietów jest już wyższa od prywatnych wizyt, ponieważ obejmują one pełną paletę usług. Zwykle trzeba liczyć się wtedy z wydatkiem na poziomie od 1000 do 1500 złotych.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


+ 79 = 82