Jak dbać o włosy latem?

Wakacyjne słońce

Kiedy pojawiają się wysokie temperatury dbamy przede wszystkim o to, aby odpowiednio chronić skórę przed promieniowaniem UV, ale nie powinniśmy zapominać o włosach. Właśnie latem potrzebują szczególnej ochrony. Jak dbać o włosy i zapewnić im skuteczną ochronę w lecie?

Włosy latem są wystawione na wiele czynników zewnętrznych, takich jak silne promienie słońca, mocny wiatr czy słona woda. Wszystko to sprawia, że stają się słabsze i wysuszają się, znacznie trudniej je rozczesać i wypadają. Po dwutygodniowym wyjeździe mogą przypominać stóg siana. Jak zadbać o włosy, by nie doprowadzić je do tak złego stanu?

Nakrycie głowy

Latem i wtedy, kiedy temperatury są wyjątkowo wysokie a promienie słoneczne silne, warto nosić jakieś nakrycie głowy. Może to być stylowy kapelusz czy bawełniana chustka. Najlepiej zawsze zakładać coś na głowę, kiedy planujemy dłuższy pobyt na zewnątrz, dzięki temu chronimy włosy przed różnymi czynnikami zewnętrznymi.

Mgiełki ochronne

Promieniowanie UV szkodzi nie tylko skórze, ale także i włosom. Sprawia, że łuski włosów odchylają się i niszczeje ich kora. Włosy, które przez długi czas są narażone na takie promieniowanie stają się suche i łamliwe, tracą sprężystość, są twarde i matowej. Słońce bardzo osłabia cebulki i może doprowadzić nawet do tego, że zaczną wypadać. Włosy poddane działaniu słońca płowieją, a nawet trwale tracą niektóre aminokwasy. Dlatego też latem należy zadbać o odpowiednie odżywienie stosując nie tylko szampony bez SLS i porządne odżywki, ale również i mgiełki ochronne, które chronią przed UV. 

Olejowanie

Stosowanie olejków na włosy jest nazywane często również olejowaniem włosów. To znakomity sposób na regenerację, porządne odżywienie oraz ochronienie włosów przed niekorzystnym działaniem licznych czynników zewnętrznych, na które włosy są narażone każdego dnia, nie mówiąc już o czynnikach, z jakimi ma się do czynienia będąc na wakacjach w nadmorskich kurortach. Oleje nadają włosom blask, przyspieszają ich wzrost, łagodzą nawet podrażnioną skórę i podkreślają skręt loków. Latem taki zabieg powinien być wykonywany nawet 1-2 razy w tygodniu. Można to robić przed bądź po myciu. To jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie włosów. Jakie oleje wybierać? Mogą być roślinne (takie znakomicie sprawdzają się do zabezpieczenia końcówek, niektóre, np. z malin, działają jak naturalny filtr przeciwsłoneczny).

Odpoczynek od suszarki i farbowania

Latem włosy są narażone na czynniki, które powodują ich przesuszanie. Najlepiej więc na ten czas zrezygnować z suszarki. Z powodu wysokich temperatur włosy i tak same szybciej wyschnąć, ponadto pozostawienie ich w takim stanie sprawia, że po prostu lepiej wyglądają. Często suszarka puszy włosy, nie mówiąc już o tym, że je wysusza i niszczy. Podobnie powinniśmy postępować z farbowaniem. Na czas wakacji warto z niego zrezygnować, kolor i tak wypłowieje przez słońce. Jeśli już upieramy się jednak przy kolorze najlepiej postawić na naturalną hennę lub farbę roślinną.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


+ 20 = 27