Kompletujesz wyposażenie na narty dla dziecka? Wybierz dobre gogle

zima

Narty czy snowboard to kapitalny pomysł na zimową zabawę również dla najmłodszych. Przed pierwszym wyjazdem w góry nie można zapominać o goglach.

Niezależnie od wieku, na narty oraz na snowboard należy wybrać odpowiednie wyposażenie. Jest ono także bardzo istotne w przypadku najmłodszych. Wówczas ekwipunek powinien obejmować nie tylko narty, buty i wiązania, ale również odpowiednią odzież i akcesoria. Kluczowe są gogle zimowe, które mają za zadanie zabezpieczać wzrok, a także poprawiać bezpieczeństwo jazdy. Jakie gogle dziecięce sprawdzą się najlepiej?

Gogle zimowe – niezbędne wyposażenie

Przy kupowaniu wyposażenia dla małego narciarza albo snowboardzisty należy dobrać dla niego odpowiednie gogle dziecięce dopasowane nie tylko pod kątem wzornictwa, ale też parametrów technicznych.

Gogle na narty oraz na snowboard mają na celu ochronę oczu przed niebezpiecznym promieniowaniem UV, a także przed czynnikami zewnętrznymi – atmosferycznymi oraz mechanicznymi, w tym przed wiatrem, śniegiem, lodem oraz przed skutkami ewentualnych upadków.

Przy wyborze odpowiedniego sprzętu warto skoncentrować się na goglach dziecięcych i nie kupować tych przeznaczonych dla użytkowników dorosłych. Dzieci mają mniejszą głowę, dlatego za duże gogle nie tylko będą niewygodne, ale też niebezpieczne. Na szczęście, dzisiaj gogle dla dzieci ma w swojej ofercie wielu producentów. Nie trzeba również sporo za nie płacić, dlatego zakup sprzętu tego typu nie musi pociągać za sobą wysokich wydatków.

Najlepsze gogle dziecięce – na co zwrócić uwagę?

Przy zakupie odpowiednich gogli dziecięcych na narty oraz na snowboard warto zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

  • dopasowanie gogli – powinny one pasować zarówno do głowy dziecka, jak i do kasku, z którym będą one używane
  • materiały użyte do produkcji gogli – warto postawić na gogle wysokiej jakości, które są lekkie, wytrzymałe, dlatego korzystanie z nich będzie najbardziej komfortowe dla dziecka, ponieważ nie będą one ciężkie, niewygodne
  • szybka – jej kolor powinien być dostosowany do warunków, dlatego przy większym nasłonecznieniu wskazane jest stosowanie gogli o ciemniejszych szybkach, można także zdecydować się na zakupienie gogli z wymiennymi szybkami
  • powłoki na szybkach – dobrym wyborem będą gogle na narty oraz na snowboard wyposażone w powłokę typu anti-fog, która zapobiega parowaniu
  • materiał na szybkę – zaleca się wybierać gogle wykonane z poliwęglanu, ponieważ jest on znacznie trwalszy niż zwykły plastik
  • estetyka – oczywiście, dobre gogle dziecięce powinny być również dopasowane do gustu dziecka, producenci oferują obecnie wyposażenie w wielu wariantach wzorniczych, w tym gogle narciarskie dla dziewczynek oraz dla chłopców

Nie zapominaj o kasku narciarskim

Aby zapewnić jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa, warto także zakupić kask dla dziecka. Kask narciarski u dzieci jest wymagany w niektórych krajach, dlatego warto sprawdzić również, jakie obowiązują w nich przepisy.

Głównym zadaniem kasku jest wtedy skuteczne zabezpieczenie głowy dziecka przed ryzykiem urazów, jakie mogą pojawić się podczas jazdy na nartach albo na snowboardzie. Dobrze dopasowany kask powinien wtedy przylegać do głowy i nie ruszać się, ponieważ wtedy może zapewnić optymalny poziom ochrony.

W sklepach można znaleźć różne rodzaje kasków dedykowanych również dla najmłodszych użytkowników, dlatego warto poświęcić czas na znalezienie odpowiedniego modelu. Powinien być dopasowany pod kątem rozmiaru, wykonany z solidnych materiałów, a także powinien być w guście małego użytkownika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


− 1 = 4