Kiedy warto zdecydować się na powiększanie piersi?

Nie każda kobieta jest w pełni zadowolona z tego, jak wygląda jej biust. W takich sytuacjach rozwiązaniem może być operacja. Kiedy warto się na nią zdecydować?

Kobietom planującym powiększanie piersi Kraków zapewnia łatwy dostęp do najlepszych gabinetów i klinik chirurgii plastycznej – z ofertami można zapoznać się w internecie już teraz.

Kiedy kobiety decydują się na powiększenie biustu?

Najczęściej zabieg powiększania biustu prowadzony jest wtedy, gdy w opinii pacjentki jest on zbyt mały.

Lekarze wskazują jednocześnie, że każda kobieta w nieco inny sposób podchodzi do wielkości swojego biustu, dlatego też jest to pojęcie bardzo względne. Zdarzają się zatem operacje bardzo małych piersi, ale również tych o średnim rozmiarze, gdy ich właścicielka nie jest do końca zadowolona z ich wyglądu.

Warto jednocześnie podkreślić, że powiększanie biustu jest nie tylko kwestią estetyki, lecz również psychiki. Dla wielu kobiet mały w ich opinii biust jest przyczyną kompleksów, dlatego też jego zmiana ma wielowymiarowy charakter.

Metody powiększania piersi – nie tylko implanty

Obecnie powiększanie piersi może być wykonane wieloma technikami. Nadal najpopularniejsze są implanty piersi, które dostępne są w wielu kształtach i wielkościach do wyboru, lecz również można zdecydować się na mniej inwazyjne zabiegi.

Powiększanie piersi własnym tłuszczem to jedna z procedur, która w ostatnim czasie cieszy się dużym zainteresowaniem. Polega ona na przeszczepie tłuszczu z jednego miejsca ciała w inne, najczęściej w tym przypadku z pośladków, ud albo bioder w piersi. Efekt zabiegu jest trwały, niemniej jednak nie ma możliwości powiększenia piersi o kilka rozmiarów jak w przypadku implantów.

Implanty używane do operacji piersi dzisiaj znacznie różnią się od tych wykorzystywanych przed laty. Tworzone są tak, aby możliwie jak najwierniej imitować naturę. Właśnie dlatego dużym powodzeniem cieszą się obecnie implanty w formie kropli.

Gdy planowane jest powiększanie piersi Kraków zapewnia dostęp do różnych metod zabiegowych.

Modelowanie piersi – kiedy warto?

Poza powiększaniem piersi można także zdecydować się na ich modelowanie. Bardzo często te dwa zabiegi są ze sobą łączone, aby uzyskać optymalny efekt.

Modelowanie piersi stosowane jest między innymi w przypadku asymetrii piersi, opadania piersi czy też nadmiernie naciągniętej skóry. Pozwala na nadanie biustowi atrakcyjnego wyglądu – jego wyrównanie i podniesienie. W rezultacie biust może wyglądać młodziej i efektowniej.

Powiększanie biustu – przeciwwskazania

Warto pamiętać o tym, że powiększanie biustu jest inwazyjną procedurą chirurgiczną, dlatego też wymaga odpowiednich przygotowań ze strony pacjentki oraz ma określone przeciwwskazania.

Do głównych przeciwwskazań do wykonania zabiegu zaliczane są:

  • Schorzenia nowotworowe
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi
  • Choroby krążeniowe
  • Ciężkie zaburzenia pracy nerek i wątroby
  • Ciąża i karmienie piersią

Przed zabiegiem pacjentka kierowana jest również na szereg badań kwalifikujących, między innymi są to badania piersi, badania serca oraz badania krwi.

Gdzie warto wykonać zabieg powiększania piersi?

Obecnie w przypadku zabiegu jak powiększanie piersi Kraków jest miastem, gdzie można skorzystać z niego w wielu punktach.

Najlepiej zdecydować się na przeprowadzenie operacji w renomowanej klinice chirurgii plastycznej, gdzie pacjentki znajdują się pod opieką doświadczonego personelu. Warto sprawdzić w tym celu opinie na temat placówek w internecie, co będzie bardzo pomocne w wybraniu miejsca do wykonania procedury.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


+ 7 = 12