Czy da się zlikwidować zmarszczki? Pomoże medycyna estetyczna

Według jednych dodają powagi, dla innych są natomiast prawdziwym utrapieniem – zmarszczki to naturalna, lecz nie zawsze pożądana oznaka starzenia. Czy można je w jakiś sposób zlikwidować? Dzisiaj jest to już możliwe z pomocą specjalistycznych zabiegów medycyny estetycznej.

Zmarszczki – skąd się biorą?

Zmarszczkami nazywa się linie widoczne na skórze twarzy, a także na szyi i na dekolcie. Mogą być ledwo widoczne lub też bardzo głębokie zależnie od ich zaawansowania.

Do powstawania zmarszczek dochodzi na skutek dwóch procesów:

  • ruszania się mięśni twarzy – powstają wtedy zmarszczki mimiczne
  • procesów starzeniowych skóry – w ich wyniku tworzą się zmarszczki starcze

Jako pierwsze na twarzy najczęściej pojawiają się zmarszczki mimiczne, które mogą być widoczne już u dwudziestolatek. Takie zmarszczki najczęściej lokują się przy oczach i na czole, na przykład powstają na skutek szerokiego uśmiechania się lub marszczenia czoła. Do tej kategorii zaliczane są też tzw. zmarszczki palacza przy ustach.

Z kolei zmarszczki starzeniowe pojawiają się na skórze na skutek postępujących procesów starzenia, lecz również czynników jak promieniowanie słoneczne, brak pielęgnacji lub niewłaściwa pielęgnacja, nieodpowiednia dieta lub przebywanie w zanieczyszczonym środowisku.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Zmarszczkom najlepiej zapobiegać, ponieważ wtedy można cieszyć się z młodo wyglądającej skóry na długi czas.

W profilaktyce przeciwstarzeniowej, która pozwala na zapobieganie zmarszczkom, duże znaczenie mają przede wszystkim:

  • regularna, dopasowana do typu skóry rutyna pielęgnacyjna
  • systematyczne usuwanie makijażu
  • ochrona przed promieniowaniem słonecznym – stosownie kremów z filtrem
  • odpowiednia dieta, która jest bogata w kwasy tłuszczowe, witaminy A, D i E, antyoksydanty
  • picie dużej ilości wody każdego dnia

Dodatkowo wsparciem w profilaktyce anti-aging, czyli przeciwstarzeniowej jest stosowanie odpowiednich zabiegów kosmetycznych oraz medycyny estetycznej.

Skuteczna medycyna estetyczna Bielsko – poznaj oferty bielskich klinik i gabinetów online.

Jak zlikwidować zmarszczki?

Gdy zmarszczki już są widoczne na skórze, w takim przypadku rekomendowane są odpowiednie zabiegi medycyny estetycznej, za pomocą których można zniwelować oznaki starzenia. Wśród najczęściej polecanych zabiegów znajdują się:

Botoks

Toksyna botulinowa, określana także jako botoks, pozwala na zredukowanie zmarszczek mimicznych. Wstrzyknięta w skórę powoduje miejscową blokadę ruchów mięśni, jednak nie daje efektu maski. Efekt utrzymuje się przez 3-6 miesięcy.

Kwas hialuronowy

To substancja naturalnie występująca w skórze, która używana jest w celu wypełnienia braków w jej objętości. Dobrze sprawdza się w przypadku zmarszczek starczych, opadającego owalu twarzy.

Wampirzy lifting

To zabieg prowadzony z użyciem osocza bogatopłytkowego. Jest to substancja pozyskiwana z krwi własnej pacjenta, która bogata jest w płytki krwi i czynniki wzrostu. Powoduje regenerację skóry.

Peelingi medyczne

Dzięki nim można zniwelować różne niedoskonałości, między innymi płytkie zmarszczki. Do ich wykonania używane są odpowiednio dobrane kwasy.

Zabiegi laserowe

Dobre efekty w usuwaniu zmarszczek i ogólnej poprawie wyglądu skóry dają także różnorodne zabiegi prowadzone z użyciem laserów, na przykład fotoodmładzanie skóry.

Mezoterapia

Jest to typ zabiegu stosowanego w celu wprowadzania w skórę dopasowanych do jej potrzeb substancji aktywnych. Może być ona używana zarówno w celu usuwania zmarszczek, jak i jako ich profilaktyka.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


5 + 5 =