Mezoterapia igłowa w gabinecie medycyny estetycznej – kiedy warto?

Mezoterapia igłowa w gabinecie

Zabieg mezoterapii igłowej wykonuje się najczęściej wtedy, gdy celem jest zredukowanie niedoskonałości i ogólna poprawa wyglądu skóry.

Mezoterapia igłowa to procedura, która została opracowana w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku i praktykowana jest także dzisiaj. Na czym dokładnie polega mezoterapia igłowa? Jakie są rezultaty takiego zabiegu? Jak on przebiega? Sprawdź!

Mezoterapia igłowa – co to jest?

Mezoterapia igłowa (intradermoterapia) jest zabiegiem służącym do dostarczenia pod skórę substancji aktywnych za pomocą iniekcji. Są one przeprowadzane ręcznie z użyciem strzykawek z cienkimi igłami albo z użyciem urządzeń – specjalnych pistoletów do mezoterapii. Początkowo zabieg ten używany był w celach leczniczych, aby leczyć dolegliwości dermatologiczne. Szybko zauważono jednak, że przynosi on również bardzo dobre efekty estetyczne, dlatego obecnie mezoterapia jest oferowana także jako procedura upiększająca.

Mechanizm działania mezoterapii igłowej

Podczas zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystuje się różnego rodzaju substancje aktywne, których głównym celem jest poprawa kondycji tkanek. Warto jednak wskazać, że nie tylko one decydują o skuteczności zabiegu.

O efektach procedury decydują dwa mechanizmy:

  • nakłuwanie skóry, które powoduje pobudzenie komórek skórnych, czyli fibroblastów do wytwarzania kolagenu i elastyny
  • dostarczanie pod skórę substancji aktywnych, które działają wtedy znacznie skuteczniej niż w przypadku kosmetyków nakładanych na skórę

Podczas procesu mezoterapii igłowej dochodzi wtedy do miejscowego stanu zapalnego, który prowadzi do większego natlenienia i ukrwienia skóry, co sprzyja jej przebudowie. Składniki aktywne z kolei zaopatrują ją w związki poprawiające jej działanie.

Kiedy warto wybrać mezoterapię igłową?

Zabieg jak mezoterapia igłowa jest bardzo wszechstronny i polecany jest on na wiele różnych dolegliwości związanych ze skórą. Można także stosować go profilaktycznie, na przykład jako element terapii anti-aging, czyli przeciwstarzeniowej.

Wybrane wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej:

  • objawy starzenia się skóry – wiotkość, zmarszczki
  • zszarzała, przemęczona skóry
  • sińce i worki pod oczami
  • przebarwienia skórne
  • skóra nadmiernie przesuszona
  • blizny potrądzikowe
  • cellulit
  • rozstępy na skórze
  • nadmierne wypadanie włosów

Wobec tego mezoterapia igłowa jest zabiegiem posiadającym wszechstronne zastosowanie, między innymi w odmładzaniu skóry oraz w profilaktyce przeciwstarzeniowej. Również pozwala ona na redukcję niedoskonałości i pomaga w ogólnym poprawie wyglądu, na przykład przez zmniejszenie łysienia.

Ile kosztuje mezoterapia igłowa?

Koszt zabiegu mezoterapii igłowej zależny jest od wybranego gabinetu. Najczęściej należy liczyć się z wydatkiem rozpoczynającym się od około 300 złotych, jednak dużo zależy też od zastosowanego podczas zabiegu preparatu. Warto zaznaczyć, że najlepsze efekty zabiegu mezoterapii igłowej można zaobserwować wtedy, gdy zostanie on wykonany w serii.

1 Komentarz

  1. Polecam również w kosmetykach porządny kwas hialuronowy. Dzięki właściwościom napinającym skórę, kwas hialuronowy świetnie sprawdzi się jako liftingujące serum pod oczy. Ja dodaję kilka kropel do kremu pod oczy na noc.

    Jeśli chodzi o mezoterapię to również robię sobie dwa razy do roku. Wiosną oraz jesienią i też widzę dobre rezultaty 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


99 − = 95